20 lat doświadczenia

nowoczesne technologie

certyfikaty w 70 krajach

najwyższa jakość


Artykuły

Rola kręgosłupa

Żaden system w organizmie człowieka nie odgrywa tak ważnej roli dla ludzkiego zdrowia oraz długiego i aktywnego życia, jak kręgosłup, który tworzy swego rodzaju oś ciała człowieka.

Kręgosłup składa się z 33-34 kręgów, istnieje 31 par różnych nerwów, które unerwiają określone narządy czy części ciała. Od stanu tych nerwów zależy bardzo dużo: rytm pracy serca, regulacja przepływu krwi w organizmie, ruchy perystaltyczne jelit, sprawność organów odprowadzających żółć, sprawność systemu moczowego, sekrecja gruczołów - czyli działanie wszystkich narządów i układów.

Jeśli kręgosłup jest słaby, skrzywiony, jeśli odstępy między poszczególnymi kręgami są mniejsze niż być powinny lub ma miejsce jakaś inna patologia, włókna nerwowe są uciskane, ich ukrwienie jest mniejsze, a to z kolei może doprowadzić do ich dysfunkcji w przewodzeniu impulsów nerwowych i przekazywaniu poleceń do mięśni i organów wewnętrznych. Inaczej mówiąc, dochodzi do zakłócenia pracy układów organizmu.

Jeśli do takich zakłóceń doszło w odcinku szyjnym kręgosłupa, pojawiają się bóle głowy, szyi, rąk, pogarsza się ukrwienie mózgu, dochodzi do zawrotów głowy i obniżenia zdolności intelektualnych. Jeśli zmiany dotknęły kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa, pojawiają się bóle serca, żołądka, jelit... Bardzo często człowiek chce leczyć całkowicie chore serce, nie podejrzewając nawet, że przyczyną symptomów jest wada kręgosłupa. Innymi słowy wady kręgosłupa mogą doprowadzić do chorób praktycznie wielu narządów.

Obecnie można już mówić o swoistej epidemii: co drugi Polak deklaruje, że cierpi z powodu bólu pleców, co siódmy: przewlekle i często. Oficjalna przyczyna bólów kręgosłupa są :zła postawa ciała , skrzywienia kręgosłupa , praca w pochyleniu ,dźwiganie , wrodzone wady budowy kręgosłupa , zwyrodnieniowe zmiany kręgosłupa, dysków i tkanki kostnej/ chrzęstnej pod wpływem starzenia i/ lub urazów.

Zacznijmy od urazów .Naprężenia i przeciążenia powodujące mikro urazy , które sumują się i doprowadzają do powolnych , często niezauważalnych uszkodzeń. To wcześniej lub później kończy się zerwaniem ścięgien, złamaniami ,wypadnięciem dysków , naciskiem na rdzeń nerwowy itp. Wymieniane są również choroby kręgosłupa , spowodowane zakażeniami i odwapnieniem. Natomiast przyczyną starzenia się są hipotezami wolnych rodnikach, uszkodzenia błony komórkowej i kodu genetycznego. Dodatkowo bóle są powodowane krótsza kończyną od urodzenia, po złamaniach , po przykurczach mięśni lub złym ułożeniu ciała i stóp przy chodzeniu Zazwyczaj z tym problemem próbujemy radzić sobie sami, winę zrzucając na "słaby" kręgosłup i tryb życia. Jeżeli nie chcesz te bóle leczyć proszkami przeciwbólowymi, a kiedy zaczyna dokuczać w sposób ciągły zaczynamy się zastanawiać: gdzie szukać pomocy? Na początek trzeba zrozumieć że, wszystkie ruchy i postawy mają bezpośredni wpływ na układanie się kręgosłupa . Olbrzymi wpływ na długie lata i prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa ma sposób w jaki stoimy , siedzimy , wstajemy podnosimy i nosimy ciężary ,schylamy się i chodzimy . Wielokrotnie słyszeliście na pewno , że nie wolno się garbić , zakładać nogę na nogę , podnosić ciężary z przysiadu ani ze skłonu,prawidłowo nosić plecak, a nie torbę, chodzić i siedzieć wyprostowanym... tak to prawda, ale dopiero po zabiegach na naszym urządzeniu medycznym Ceragem VE (popularnie zwanym Łóżko Ceragem, łóżko do masażu, urządzenie do masażu) z dużym sukcesem rozwiążemy te problemy. A będą to takie choroby z którymi już poradzili sobie nasi klienci właśnie dzięki masażom na urządzeniu Ceragem: rwa kulszowa, drętwienie nóg i rąk, bóle kręgosłupa, częste przeziebięnia, bezsenność, reumatyzm,brak sił witalnych,bolące stawy, zimne stopy,dna moczanowa, wypukliny i przepukliny kręgosłupa, rwa barkowa, bóle kolan, bóle stawów i wiele, wiele innych.

Poniżej przedstawiamy rysunek kręgosłupa i wykaz poszczególnych kręgów które oddziaływują na poszczególne organy:


Świat LekarzaInformacje

Jeśli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu pod numer:

+48 535 110 344

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Ceragem VE jest urządzeniem medycznym, posiadającym międzynarodowe certyfikaty jakości BSI oraz CE.

Założona w 1998 roku korporacja CERAGEM to firma południowokoreańska wyodrębniona z koncernu Samsung Medical Electronics

Obecnie Centra Ceragem znajdują się w ponad 70 krajach na całym świecie, gdzie codziennie z bezpłatnych zabiegów korzysta ponad MILION klientów!

Ceragem VE jest urządzeniem medycznym, posiadającym międzynarodowe certyfikaty jakości BSI oraz CE.

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa, urządzenia Ceragem posiadają stosowne certyfikaty akceptowane we wszystkich 70 krajach świata.

Przeprowadzone w wielu placówkach medycznych badania kliniczne, również prowadzone w Polsce dały podstawy do uzyskania licznych nagród min, dzięki poparciu prof. Jerzego Woy -Wojciechowskiego (Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego).

"Jeśli szukasz choroby, zacznij od kręgów". Hipokrates